Żywiec

Żywiec leży w Kotlinie Żywieckiej, u zbiegu rzek Soły i Koszarawy nad Jeziorem Żywieckim. Latem mieszkańcy oraz turyści chętnie spędzają czas nad Jeziorem Żywieckim a Góra Żar stanowi centrum paralotniarstwa i szybownictwa.

Żywiec słynie z wyśmienitego piwa – popularny browar leży w południowej części miasta, ale również z pięknych zabytków i żywo kultywowanej tradycji. Narciarstwo biegowe też jest doskonale rozwinięte, miłośnicy tego sportu nie muszą zabierać sprzętu ze sobą, działają tu liczne wypożyczalnie wszelkiego sprzętu narciarskiego. Żywiec noclegi Najcenniejszym zabytkiem Żywca jest  konkatedra Narodzenia NMP w Żywcu (ul. Zamkowa) z połowy XV wieku oraz baszta mieszczące się przy rynku. wa na wiele szlaków turystycznych m. in. na Średni Grojec, Rezerwat Grapa czy Moszczanice. Dla najmłodszych zostało zaprojektowane Mini Zoo. Znajdują się tutaj owce, kozy, pawie, jest także osiołek. Dodatkowo dla dzieci przewidziano bezpłatną jazdę konną.

Czy to latem czy zimą miasto oferuje wiele atrakcji, poza tym okolice Żywca to też ciekawe miejsca warte zobaczenia. Panujący tu mikroklimat sprzyja naszemu zdrowiu. Warto wybrać się na spacer po parku czy licznych ścieżkach z kijami nordic walking. Tanie noclegi Żywiec to doskonała baza wypadowa na wiele szlaków turystycznych m. in. na Średni Grojec, Rezerwat Grapa. bok stanęła ławeczka księżnej Alicji Habsburg, która mieszkała w Pałacu w latach 1920-45, a w głębi parku na dzieci czeka darmowa Stajnia Miejska i Mini Zoo. Atrakcją jest także Park Miniatur z modelami zabytków z Podbeskidzia.

W mieście także jest słynny Browar Żywca z ciekawym Muzeum Browarnictwa. Atrakcją jest także Park Miniatur z modelami zabytków z Podbeskidzia. Żywiec noclegi jest ośrodkiem turystycznym, dzięki pobliskiemu Jezioru Żywieckiemu oraz okolicznym ośrodkom sportów zimowych w Korbielowie, Zwardoniu i Szczyrku. W pobliżu znajdują się pasma górskie: Beskid Mały, Śląski iŻywiecki. W samym mieście atrakcje turystyczne stanowi szereg obiektów zabytkowych, m.in. Stary Zamek i Pałac Habsburgów wraz z otaczającym je parkiem.