Zostań Olimpijczykiem – Międzynarodowy Bieg z Vesną

Biegi – przełajowy na dystansie 8 km zboczem Góry Parkowej oraz dla dzieci alejkami krynickiego Deptaka. Takie sportowe atrakcje znalazły się w programie „Zostań Olimpijczykiem – Międzynarodowy Bieg z Vesną” dla rodzin ( i nie tylko) w sobotę (25 października), aby popularyzować ruch na świeżym powietrzu. Szczyrk noclegi zaprasza.

Zawody „Zostań Olimpijczykiem – Międzynarodowy Bieg z Vesną”, rozpoczęły biegi dla dzieci i młodzieży alejkami krynickiego Deptaka.  – „Uległam namowom Katarzyny Burchardt, rekordzistki Polski w chodzie sportowym, mieszkającej obecnie w Krynicy – Zdroju i razem zabrałyśmy się do pracy. – mówi Katarzyna Zygmunt, organizatorka wydarzenia. – „Sport, wszelkie formy aktywności ruchowej dają człowiekowi możliwość rozwoju osobistego w myśl powiedzenia – w zdrowym ciele zdrowy duch!”. Przełajowy bieg wystartował punktualnie o godzinie 16. 8. kilometrowa trasa wiodła m.in. zboczem Góry Parkowej. Zawodnicy mieli do pokonania dwa okrążenia. Niepokonanymi okazali się Kenijczycy, wśród nich zwycięzca Rop Abel Kibet. We wrześniu triumfował on w biegach Forum Ekonomicznego, w tym na dystansie z Krynicy do Muszyny.
Sobotnie, sportowe wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Zostań Olimpijczykiem”. Organizatorzy: „Cogito, ergo sum” Katarzyna Zygmunt oraz Stowarzyszenie Regiony Nowych Szans „Vesna”. Współorganizatorzy: Stowarzyszenie INFINITAS i Instytut Zubera

Możliwość komentowania jest wyłączona.