Zakopane

Zakopane jest  przepiękną górska miejscowością, stolicą polskich gór Tatr. Do Zakopanego przyjeżdża niezliczona ilość turystów z  całego kraju, niezależnie od pory roku. W Zakopanem główny sezon jest dwa razy do roku, latem, i zimą. Latem ponieważ przyjeżdżają tutaj pasjonaci górskich wędrówek, a zimą zapaleńcy jazdy na  nartach i snowbordzie. Każdy znajdzie tutaj odpowiednią dla siebie trasę, czy to latem czy zimą, ponieważ latem w Zakopanem, wiele szlaków w Tatry, praktycznie wszystkie maja swój początek właśnie w tym wspaniałym mieście, a zimą na stokach górskich są stoki narciarskie wraz z bardzo nowoczesnymi wyciągami narciarskimi orczykowymi i krzesełkowymi. Zakopane noclegi  są atrakcyjne przede wszystkim ze względu na góry, jednak nie tylko to czyni ten wspaniały panujący klimat w Zakopanem.

Krupówki, które są najbardziej znaną wśród turystów ulicą w Zakopanem przyciągają swoimi wystawami, oświetleniem oraz muzyka dochodzącą z karczm góralskich. Przechadzający się wieczorem turyści są zachwyceni tym miejscem, jego tajemniczością oraz wspaniałą atmosferą. Każdy jest tutaj dla drugiego miły oraz uprzejmy. Ludzie uśmiechają się do siebie. Miejscowi kramarze oferują skosztowanie tradycyjnych góralskich oscypków, czy kieliszka rozgrzewającej śliwowicy. Kramy posiadają bogata ofertę, zarówno dla małych, zabawek z motywami góralskimi i przypominającymi pobyt w tym niesamowitym miejscu, jak również dla starszych. Można tutaj kupić rzeźbione narzędzia do kuchni, czy zaopatrzyć się na zimę w ciepłe wełniane kapcie, które są wykonane z prawdziwej owczej wełny.

W Zakopanem można znaleźć wiele różnych domków, hoteli, willi, kwater prywatnych wśród których są zarówno tradycyjne, drewniane chatki, jak i nowoczesne apartamenty. Poniżej przedstawiam krótki opis kilku typów domków, jakie można spotkać w Zakopanem:

Zakopane wille– to charakterystyczne dla Podhala drewniane domki z gontowymi dachami i rzeźbionymi elementami dekoracyjnymi. Często są one wynajmowane turystom jako domy lub miejsca na zimowy wypoczynek. W takich chatkach znajdziemy klimatyczne wnętrza, często z tradycyjnymi elementami, takimi jak piec kaflowy czy kute żyrandole.

Nowoczesne noclegi w Zakopanem można znaleźć wiele nowoczesnych, komfortowych apartamentów, wyposażonych w najnowsze technologie i udogodnienia. W takich apartamentach zazwyczaj znajdziemy kuchnię w pełni wyposażoną w sprzęt AGD, salon z telewizorem oraz sypialnie z wygodnymi łóżkami. Niektóre z nich mają także balkony lub tarasy z widokiem na Tatry.

Domy z bali – to coraz popularniejsze rozwiązanie w Zakopanem, które łączy tradycyjne drewniane chaty z nowoczesnymi technologiami. Takie domy są zbudowane z bali, ale wyposażone w nowoczesne systemy grzewcze oraz wentylacyjne. Wewnątrz znajdziemy stylowe, rustykalne wnętrza, a na zewnątrz

hotele zakopane, kwatery zakopane, pensjonaty zakopane, tanie noclegi zakopane 20 zł

Możliwość komentowania jest wyłączona.