Władysławowo

Władysławowo to nadmorski kurort zlokalizowany jest w północnej części województwa pomorskiego. Bliskość  Morza Bałtyckiego sprawia że miejscowość jest atrakcyjna turystycznie. 
Do takich zabytków Władysławowa należy między innymi kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, którego budowa przypada na przełom lat 30 i 40 XX wieku, Latarnia Morska Rozewie, z XVII wieku. Inne zabytki, które są tu szczególnie ważne z tego względu, iż wiążą się z historią Władysławowa, to na przykład słynny Dom Rybaka, który pełnił funkcję noclegową dla rybaków, został wybudowany w latach 50 XX wieku. Dziś Dom Rybaka to jednocześnie urząd miasta i punkt widokowy, k
Na terenie Władysławowa postawionych zostało także wiele pomników, popiersie słynnego poety Stefana Żeromskiego, pomnik generała Hellera- . Ważnym monumentem jest także Gwiazda Północy, czy też znajdujący się na cmentarzu cholerycznym pomnik, który oddaje cześć męczennikom Wielkiej Wsi.

Władysławowo noclegi oferuje bogaty wybór noclegów tj pensjonaty, domki, apartamenty, wille, hotele, ośrodki wypoczynkowe, kwatery prywatne oraz agroturystyki. Atrakcją turystów jest również najwyższa kolejka górska w całej Polsce, młyn gdzie przepiękne widoki, czy też Aleja Gwiazd Sportu, które zdobione są chodnikowymi gwiazdami. Władysławowo to piękne ,nadmorskie uliczki, wzdłuż których znajduje się wiele straganów z pamiątkami, sklepików, dyskotek,barów knajpek i kawiarni.


Możliwość komentowania jest wyłączona.