Wiosna w Tatrach

Tatry noclegi to góry fałdowe orogenezy alpejskiej, charakteryzują się tzw. młoda rzeźba terenu. W  późnej kredzie(w środkowym i późnym turonie), w ramach fazy subhercyńskiej, serie skalne zostały sfałdowane i przemieszczone ku północy o wiele kilometrów. Właśnie wtedy powstały płaszczowiny tatrzańskie. Tatry możemy podzielić na dwie części : Tatry Wschodnie i Zachodnie. Tatry pokoje gościnne

Polskie Tatry Zachodnie są podzielone na 4 obszary:
Tatry pensjonaty Zakopiańskie – położone w najbliższej okolicy Zakopanego obejmujący Giewont, Kasprowy Wierch i Czerwone Wierchy.
Regle Tatr Zachodnich – obejmuje niewielkie zalesione wzniesienia oraz krótkie dolinki reglowe przecinające te niewysokie góry.
Rejon Doliny Kościeliskiej – atrakcją tego rejonu są licznie występujące tutaj jaskinie, spośród których cztery udostępnione są do zwiedzania.
Rejon Doliny Chochołowskiej – jest najdłuższym spośród dolin Tatr Zachodnich. Dolina jest jednym z nielicznych miejsc w Tatrach, w których dozwolony jest ruch rowerowy.

Słowackie Tatry wille Wysokie (i Bielskie) podzielone zostały na 5 obszarów:
Część północna, Tatry Bielskie – jest mało popularnym i ubogim w infrastrukturę turystyczną rejonem. Wyruszając na wyprawę nie możemy liczyć na jakieś schroniska. Jedyne znajduje się w Dolinie Czarnej Rakuskiej.
Okolice Tatrzańskiej Łomnicy – wschodnia część Tatr Wysokich. Największą atrakcją rejonu jest kolejka linowa na Łomnicę (2634 m n.p.m.) – drugi co do wysokości szczyt Tatry ośrodki wypoczynkowe.
Okolice Starego Smokowca – region o typowo wysokogórskiej charakterystyce. Znajdują się tu najtrudniejsze szlaki słowackich Tatr Wysokich. Rergion popularny i często zatłoczony.
Okolice Szczyrbskiego Jeziora – dzięki wspaniałemu położeniu i rozbudowanej infrastrukturze są bardzo popularne. Znajdziemy tu bogatą sieć szlaków wysokogórskich, w tym możliwość wejścia na Rysy – najwyżej położonego punku dostępnego oznakowanym szlakiem.
Okolice Krywania – nie licząc szlaku na narodową górę Słowaków, która jest tłumnie oblegana, pozostała część obszaru nie cieszy się dużym zainteresowaniem. Nie ma tu również schronisk.


Możliwość komentowania jest wyłączona.