Wiartel

Piękna malownicza wieś w województwie warmińsko – mazurskim, w powiecie piskim. Znajduje się tu urokliwe jezioro Wiartel położone około 6 km od Pisza, pośród lasów Puszczy Piskiej.

Wiartel noclegi sytuowany jest w malowniczej mazurskiej miejscowości Wiartel, w otoczeniu dwóch jezior i lasów Puszczy Piskiej. Warunki naturalne i atrakcje przyrodnicze czynią z tej okolicy raj dla wędkarzy, grzybiarzy oraz amatorów turystyki pieszej, rowerowej i wodnej. Noclegi wiartel to cicha i spokojna miejscowość, z dala od miejskiego zgiełku, wiartel noclegi domki to doskonałe miejsce do wypoczynku oraz atrakcyjne miejsce na organizację, spotkań, uroczystości rodzinnych, bali karnawałowych, imprez okolicznościowych, imprez integracyjnych, szkoleń i konferencji.

Mazury agroturystyka to wiele miejsc do wypoczynku są liczne pola namiotowe, gospodarstwa agroturystyczne, ośrodki wypoczynkowe, bary, wypożyczalnia sprzętu. Fani wędkowania będą zachwyceni ośrodkiem wędkarskim w miejscowości Wiartel Mały. Warto wybrać się do pobliskiego Pisza gdzie znajduje się Muzeum Ziemi Piskiej, które mieści się w piwnicach ratusza. Już przed II wojną świato-wą miasto dysponowało własnym muzeum regionalnym, którego zbiory całkowicie zaginęły. W 1969r. z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemi Piskiej powstało MZP, przez wiele lat usytuowane w budynku tzw. Baszty. W 1985r. zostało przeniesione do swej obecnej siedziby w piwnicach ratusza.  Niegdyś w tym miejscu znajdowała się restauracja, zaś w drugim skrzydle areszt miejski.

Domki na Mazurach z dostępem do jeziora w sercu Puszczy Piskiej bogatej w grzyby, jagody, borówki . Mazury to bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki wodnej, rowerowej i pieszej. To miejsce o nieskażonej przyrodzie i wodzie obfitującej w różnorakie gatunki ryb.

Wiartel jako doskonałe miejsce wypadowe, polecane jest przez turystów z całego kraju o każdej porze roku.