Wczasy we Władysławowie

Władysławowo pensjonaty to jedno z piękniejszych i ciekawszych nadmorskich miejscowości w Polsce,położone u nasady Mierzei Helskiej, rozpoczynające ciąg malowniczych miasteczek, które zapewniają wypoczynek turystom aktywnym (długie spacery nad brzegiem morza, porty rybackie, atrakcje sportowe), jak i spokojnym (szerokie, długie plaże zachęcające do leniuchowania na rozgrzanym piasku, kąpiele słoneczne), oferując w nadmiarze czyste powietrze bogate w jod i piękno naturalnego krajobrazu.

Atrakcją Władysławowa jest niewątpliwie jego usytuowanie pomiędzy Trójmiastem (odległość 48 km) a Helem (33 km) oraz pomiędzy Bałtykiem zwanym „Wielkim” od strony północnej a Zatoką Pucką, zwaną „Małym Morzem” od strony południowo-wschodniej. Przybywającego tu turystę zachwyci morze widoczne z dwóch przeciwległych okien pociągu czy samochodu i możliwość organizowania wyjazdów w głąb lądu bądź „na pełne morze”.

Administracyjnie miejscowość położona jest w województwie pomorskim w jego części północnej. Kraina geograficzna związana z Władysławowem to przede wszystkim Pobrzeże Kaszubski. Zachodni skrawek miasta leży na Wybrzeżu Słowińskim, a część miasta Chałupy znajduje się na Mierzei Helskiej.


Możliwość komentowania jest wyłączona.