Ustronie Morskie

Ustronie Morskie to miejscowość turystyczna w województwie zachodniopomorskim, leżąca nad Zatoką Pomorską na Wybrzeżu Słowińskim, 12 km od Kołobrzegu. Ustronie Morskie noclegi stanowi świetną bazę wypadową nad Morze Bałtyckie, a ponadto posiada doskonałą infrastrukturę noclegową i gastronomiczną. W miejscowości znjdziemy pensjonaty, wille, domki letniskowe, apartamenty, hotele, wille, ośrodki wypoczynkowe, pokoje gościnne oraz agroturystyki.

Turystów do Ustronia Morskiego przyciągają różnorodne atrakcje. Należy do nich piękna, czysta plaża, nadmorski klimat, molo spacerowe i urokliwy klif, a także szlaki turystyczne, loty widokowe czy jazda konna. Organizowanych jest wiele wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Skansen chleba w Ustroniu Morskim to stylizowany na XIX-wieczny budynek, w którym mieszczą się zabytkowe maszyny, niegdyś powszechnie używane do produkcji chleba, tj. kołowrotek czy koło młyńskie. W skansenie mamy możliwość zapoznania się z całym procesem produkcji chleba, posłuchania o historii piekarnictwa i młynarstwa oraz skosztowania własnoręcznie upieczonego pieczywa.

Popularną atrakcją dla rodzin z dziećmi jest Western Park. Zajmuje się on przekazywaniem wiedzy o plemionach indiańskich i życiu codziennym mieszkańców Dzikiego Zachodu. Na terenie parku możemy zobaczyć tipi i oryginalne stroje indiańskie i nauczyć się tańca kowbojskiego.


Możliwość komentowania jest wyłączona.