Strażacki triumf OSP Turzyniec

Zespół reprezentujący Ochotniczą Straż Pożarną w Turzyńcu wygrał tegoroczne Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zgodnie z wieloletnią tradycją druhowie z gminy Zwierzyniec rywalizowali w tym samym miejscu i czasie co ich koledzy z gminy Szczebrzeszyn.Obydwa samorządy organizują eliminacje gminne wspólnie, na przemian w obydwu gminach. W tym roku turniej odbył się w Szczebrzeszynie w niedzielę 20 lipca i cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności. Z szacunków organizatorów wynika, że zmagania strażaków obserwowało około 500 widzów.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a różnica między poszczególnymi ekipami minimalna. Po pierwszej części zawodów, sztafecie pożarniczej z przeszkodami, pierwsze miejsce zajmowała OSP Topólcza, która wyprzedzała Turzyniec i Kosobudy. W ćwiczeniach bojowych najlepszy był zespół OSP z Guciowa, druga była OSP Sochy, a trzecia OSP Turzyniec.
W programie zawodów był też pokaz musztry w wykonaniu poszczególnych jednostek, ale nie był zaliczany do punktacji generalnej turnieju.

Ostatecznie OSP Turzyniec uzyskała łącznie 91,02 punktu, druga OSP Guciów straciła do zwycięzców zaledwie 0,63 punktu, a trzecie miejsce zajęła OSP Sochy z dorobkiem 95,87 punktu. Poza podium znalazły się drużyny z Kosobud, Wywłoczki, Topólczy, Żurawnicy i Zwierzyńca.
Zawody dla drużyn z gminy Szczebrzeszyn wygrała OSP Niedzieliska, drugi był zespół OSP Brody Duże, a trzecie OSP Brody Małe.

W sumie w niedzielnych zmaganiach wzięły udział 23 ekipy, w tym 9 z gminy Zwierzyniec (8 seniorskich i 1 młodzieżowa) oraz 14 z gminy Szczebrzeszyn (9 seniorskich i 4 młodzieżowe).

Zwierzyniec noclegi zaprasza!