Spektakl dla dzieci „Kiedy króla boli ząb”

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spektakl dla dzieci ” Kiedy króla boli ząb ” Teatru Lalek „Rabcio” z Rabki Zdroju.

Króla boli ząb i nikt nie może mu pomóc: ani Kucharz, ani Ochmistrzyni, ani Królowa, ani Kot, ani córeczka Księżniczka, ani Damy, ani nawet Król Teść i Czarnoksiężnik. A tymczasem ból zęba tak dokucza Królowi, że wojna wisi na włosku.

Sytuację próbuje ratować Księżniczka, lecz zostaje podejrzana o szpiegostwo i trafia do więzienia… Na dodatek Król gubi berło, a Ochmistrzyni zapowiada, że wkrótce odchodzi z pracy. Kto wie, jakby potoczyła się ta opowieść, gdyby nie pewien mały podstęp sprytnego królewskiego Kota…

Teatr Lalek „Rabcio” w Rabce Zdroju powstał niedługo po II wojnie światowej w 1949 roku. Jego założycielką była Stanisława Rączko, łączniczka Armii Krajowej. Pierwsza premiera odbyła się 12 listopada 1949 roku. Wystawiono wówczas adaptację baśni Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. W czasie pierwszego przedstawienia urządzono plebiscyt na nazwę teatru. Padły dwie propozycje „Rabcio” i „Zdrowotek”. Pierwsza z nich bardziej przypadła do gustu wybierającym i teatr nosi ją do dziś. W ciągu 60 lat działalności teatr wystawił 123 sztuki (108 premier i 15 wznowień). Obecnie dyrektorem placówki jest Zbigniew Wójciak, który kontynuuje założoną od początku ideę, czyli wywoływanie uśmiechu na dziecięcych buziach. Szczawnica noclegi zaprasza.


Możliwość komentowania jest wyłączona.