Spektakl „d o w n_u s” i warsztaty w Krynicy-Zdroju

W dniu 23.09.2014 o godzinie 19:00 w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju, ul. Nowotarskiego 3, odbędzie się spektakl „d o w n_u s”. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Krynicy, kuracjuszy oraz turystów

„Jeśli chcesz rozbawić Boga opowiedz Mu o swoich planach…”

Są w naszym życiu zdarzenia, które zmuszają nas do przewartościowania dotychczasowych postaw.

Do porzucenia planów, scenariuszy, masek, ról – jak zabawek, z których już wyrośliśmy.

Do  dorastania do nieprzewidzianych zadań, jakie wyznacza nam los.

Do szukania nowych słów, wrażliwości, siły i mądrości.

Zapraszamy na spektakl o tym Innym w naszym życiu. O Innym mniej czy bardziej spodziewanym. O Innym, które zmienia nasze życie i nas samych. Ale zmienia na lepsze.

Zapraszamy również na warsztaty o tym jak rozmawiać o Innym. Niekoniecznie tylko widzów spektaklu.

W dniu 23.09.2014 o godz.19 w Sali Widowiskowej w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju odbędzie się poruszający spektakl „d o w n_u s”

Spektakl łączy ciekawą ludzką historię, ważny i trudny temat, humor, lekkość i dowcip, świetne aktorstwo, tekst i reżyserię. W spektaklu biorą udział znani aktorzy scen krakowskich i warszawskich, znani także z licznych produkcji telewizyjnych  m.in. Magdalena Walach, Marcin Sianko.

Przedstawieniu będą towarzyszyć warsztaty dla dorosłych „Sztuka Dialogu” , które odbędą się 24.09 w Centrum Kultury w Krynica noclegi oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży „Up_and_down”.

Celem warsztatów jest uwrażliwienie  ludzi młodych jak również osób dorosłych na problemy osób uważanych za „Inne”, przekazanie im umiejętności odpowiedniego operowania językiem w nazywaniu odmienności oraz doprowadzenie do zmiany w sposobie myślenia o odmienności z negatywnego na pozytywne.

Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne, jednakże ze względu na ograniczoną liczbę miejsc bardzo prosimy o jak najszybsze rezerwowanie miejsc za pomocą formularzy.

Spektakl realizowany jest w ramach projektu „d o w n_u s II edycja” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat nad tym wydarzeniem objął m.in. Marszałek Województwa Małopolskiego, Kardynał Stanisław Dziwisz, Prezydent Miasta Raciborza, Burmistrz Miasta i Gminy Krynica-Zdrój, Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica.

Zapraszamy do zgłaszania swojego udziału – ilość miejsc ograniczona!


Możliwość komentowania jest wyłączona.