Ślubowanie uczniów klas pierwszych ZSM Darłowo

4 października br. w Zespole Szkół Morskich w Darłowie odbędzie się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Tradycyjnie pierwszaki złożą ślubowanie, a tym samym zostaną oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej. W tym roku naukę w Zespole Szkół Morskich rozpoczęło 147 uczniów klas pierwszych w następujących oddziałach technik mechanik okrętowy, technik nawigator morski 2 oddziały pod patronatem Straży Granicznej, technik hotelarstwa i technik logistyk. Z radością odnotowujemy fakt, że w szkole uczy się 409 uczniów tj. o pięćdziesiąt osób więcej niż w roku ubiegłym. Darłowo noclegi zaprasza.

Zgodnie z tradycją szkoły dzień ślubowania jest w szkole dniem bardzo uroczystym. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 9:00 Mszą Świętą w  Kościele Mariackim w Darłowie. Następnie o godzinie 10:00 przewidziane są uroczystości na Placu Kościuszki, jak co roku przewidujemy pokaz musztry paradnej, ślubowanie, a uczniowie klasy Straży Granicznej otrzymają emblematy z oznaczeniem klasy.

Po oficjalnych obchodach zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych na piknik na terenie szkoły, grill, zwiedzanie szkoły, koncert szant. Na sali gimnastycznej odbędzie się mecz piłki siatkowej nauczyciele kontra uczniowie.  Uroczystość została objęta patronatem Starosty Sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego. Zapraszamy wszystkich aby towarzyszyli nam w tym wyjątkowym dniu…