Rewa

Rewa leży pomiędzy Gdynią a Puckiem u ujścia Mostowych Błot. Jest oddalona o 16 km od Redy i 21 km od Pucka. Nazwa tej miejscowości letniskowej pochodzi od rewy, czyli piaszczystej mielizny rozciągającej się od Cypla Rewskiego do Półwyspu Helskiego.

Plaża w Rewie jest największą atrakcją miejscowości. Jest ona świetnym miejscem kąpieli słonecznych i morskich, a także do uprawiania sportów wodnych. Mierzeja Rewska jest szczególnie atrakcyjna dla pasjonatów windsurfingu i kitesurfingu. Rewa to znakomite miejsce na wypoczynek nad morzem z dala o tłumu.

Miłośnicy przyrody powinni wybrać się do rezerwatu przyrody Mechelińskie Łąki. Występują w nim cenne i rzadkie gatunki ptaków, siedliska halofilne, zbiorowiska łąkowe. W rezerwacie można zobaczyć rybitwę, mikołajka nadmorskiego czy słonorośla.

Cały obszar miejscowości należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i specjalnego obszaru ochrony siedlisk „Zatoka Pucka i Półwysep Helski”. W okolicy znajduje się obszar specjalnej ochrony ptaków i rezerwat przyrody.


Możliwość komentowania jest wyłączona.