Pisz

Noclegi w Piszu 

Pisz jest to miasto w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie piskim. Prawa miejskie otrzymał w 1645 r, a nazwa miasta pochodzi od rzeki Pisy. Miasto miało też kiedyś inną nazwę, od XIV- wiecznego krzyżackiego zamku Johannisburg, który niestety nie dotrwał do dzisiejszych czasów. Po mazursku nazywało się Jańsbork.

Będąc w Piszu warto wpaść do Muzeum Ziemi Piskiej, żeby obejrzeć piękną myśliwską ławę. Mebel jest zdobiony ornamentami florystycznymi i faunistycznymi oraz scenami myśliwskimi. Jak twierdzą pracownicy muzeum, na zęby gryfów muszą uważać dziewice, paszcza gryfa może zatrzasnąć się na nieopatrznie włożonym w nią palcu niewiasty.
Z placu przed muzeum jest dosłownie krok nad Pisę, gdzie na przystani czeka na turystów niewielki statek, który zabierze chętnych w rejsy po jeziorach Roś, Seksty czy Śniardwy. Odpoczywając w Piszu nad jeziorem Roś warto zdecydować się na spływ Pisą.

Pisz noclegi nad jeziorem wypoczynek nad jeziorem blisko od Pisza w sercu Puszczy Piskiej bogatej w grzyby, jagody. Bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki wodnej, rowerowej i pieszej. Pisz to jedno z nielicznych miejsc o nieskażonej przyrodzie i wodzie obfitującej w różnorakie gatunki ryb.

W Piszu warto zobaczyć jedną z największych w Polsce kolejowych wież ciśnień. Wieża wraz ze stacją pomp oraz znajdującą się na peronie ostatnią pompą wodną są pozostałościami stacji kolejowej powstałej na początku XX wieku. Powstała w latach 20. ubiegłego wieku i stanowi przykład architektury przemysłowej tego okresu.

Pisz noclegi  jest wymarzonym miejscem na Mazurach dla całych rodzin.

Warto również odwiedzić Puszcze Piską – jest największą puszczą na Mazurach (86 tys. ha) i jedną z większych w kraju. Przez obszar przepływają dwie główne rzeki – Krutynia i Pisa. Obszar Puszczy Piskiej obejmuje mocno zalesiony rejon na pograniczu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich a Niziną Mazurską. Prócz zwartego kompleksu Puszczy Piskiej w jego skład wchodzi wiele jezior, w tym największe polskie jezioro – Śniardwy. Wśród lasów dominują bory iglaste, dużo rzadsze są lasy liściaste, występujące głównie w pobliżu wód. Przez Puszczę przechodzi kilka znakowanych szlaków pieszych, ścieżki rowerowe, a także liczne szlaki wodne.

Najbardziej malowniczy jest szlak wodny rzeki Krutyni. Obszar Puszczy Piskiej jest ostoją ptaków o randze europejskiej, natomiast w skład ostoi wchodzi jeszcze ostoja o randze krajowej – Czarny Róg. Występuje w Puszczy Piskiej przynajmniej 37 różnych gatunków ptaków z Załącznika I Dyrektywy Ptasiej oraz 12 gatunków ptaków wpisanych do Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt. Odnotowano tu także wysoką liczebność derkacza.

Prócz pięknych i bogatych walorów przyrodniczych, w ostoi lub jej sąsiedztwie warto zobaczyć zabytkowe budowle Pisza i znajdujące się tam Muzeum, leśniczówkę Pranie, w której znajduje się Muzeum K.I. Gałczyńskiego, klasztor i cerkiew starowierców. Trudno nie wspomnieć też o Kamiennej Babie. Najstarszy zabytek Pisza, pochodzący prawdopodobnie z czasów pogańskich Prusów.

Pisz noclegi nad jeziorem Roś obiekty położone w sąsiedztwie lasów i jeziora Roś, w pobliżu znajduje się Puszcza Piska i największe jezioro w Polsce – Śniardwy. Pisz domki nad jeziorem znajdują się funkcjonalne i wygodne domki  z pełnym węzłem sanitarnym. Pisz słynie z wyjątkowej atmosfery. Wypoczniesz tu w spokojnej, relaksującej atmosferze, korzystając z uroków Mazur i rozkoszując się pysznymi posiłkami.

Pisz noclegi nad jeziorem, Pisz noclegi domki

Możliwość komentowania jest wyłączona.