Karwia noclegi nad morzem

Karwia to nadmorska miejscowość letniskowa. Ma szeroką plażę o długości około 3 km, przystań morską oraz dwa letnie kąpieliska. Noclegi Karwia wybierają rodziny i grupy przyjaciół, to wygodne rozwiązanie.

Na terenie Karwi i Jastrzębia Góra wytyczono ponad 32 kilometry tras do biegania, biegania na nartach oraz uprawiania Nordic Walking. 
Wyróżnić tu trzeba 3 rodzaje tras:
– trasa zielona – najłatwiejsza i najkrótsza, długość – 5,5 km
typ – pętla, szacunkowy czas przejścia – ok. 1 h
– trasa czerwona, długość – 10,7 km, typ – pętla
szacunkowy czas przejścia – 2 h
– trasa czarna – trudna i najdłuższa 
długość – 16,2 km typ – pętla

Noclegi nad morze zwykle planujemy z dużym wyprzedzeniem, mając nadzieję na to, że pogoda będzie idealna. Karwia noclegi to bogata baza domki letniskowe, willi, pensjonatów czy kwater prywatnych. Miejscowość znana z piaszczystej plaży o tej samej nazwie i bielonego kościoła św. Antoniego Padewskiego. Tanie noclegi Karwia Istnieje także możliwość jazdy konnej co ostatnio jest bardzo popularne zwłaszcza wśród najmłodszych. Największą atrakcją jest oczywiście Karwia noclegi blisko morza Za plażą ciągnie się pasmo wydm, za nimi zaś duży, sosnowy las, który oddziela tę oazę ciszy i spokoju od ulicznego zgiełku.

 Przez las biegnie szlak turystyczny, który jest świetnym miejscem na letnie spacery. Ciekawostką jest że przy ulicach Kopernika i Wojska Polskiego oraz w ich okolicy znajdują się liczne restauracje i puby, w których można spróbować złowionych przez tutejszych rybaków śledzi, szprotek i dorszy. A bliskość Władysławowa czy Jastrzębiej Góry jest dodatkowym atutem.

Pierwsze wzmianki historyczne o Karwi pochodzą z 1274 r. Początkowo była to mała osada rybacka. Nazwa tej miejscowości występuje w dokumentach historycznych od ok. 1670 r. Atrakcja historyczną miejscowości są zachowane do dziś domy z XIX wieku. Do Karwi w latach międzywojennych zaczęli przyjeżdżać turyści. Od tego momentu miejscowość ta zaczęła przekształcać się nadmorskie letnisko. Noclegi w Karwi oferują pensjonaty, apartamenty i studia, ośrodki wypoczynkowe oferują domki letniskowe. O prócz Karwi turyści często wybierają noclegi w Jastrzębiej Górze jak i noclegi Władysławowo. Dość często morze wyrzuca na brzeg plaży w Karwi ciekawe muszelki oraz piękne, bursztyny, które są wspomnieniem z wakacji.

Co ciekawego można zobaczyć w Karwi?

  • Rezerwat „Woskownica Bielawskiego Błota” o powierzchni 33 ha leży na Pobrzeżu Kaszubskim, powstał w 1977 r. Służy ochronie gatunku, który występuje w Polsce bardzo rzadko takie jak woskownica europejska to krzew torfowiskowy o wysokości 1,5 m.
  • „Bielawa”  rezerwat torfowiskowy wysoki, typu atlantyckiego, powstał w 1990 r., o powierzchni 680,2 ha, można podziwiać przepiękną faunę i florę rezerwatu. 
  • Rezerwat „Moroszka Bielawskiego Błota” utworzony w 1977 r., o powierzchni 8,4 ha na obszarze bagiennym Bielawskiego Błota, a także gminy Krokowa. Rezerwat został utworzony dla ochrony gatunku rzadkiej maliny moroszki typu arktycznego.
  • parafia p.w. Św. Antoniego Padewskiego ul. Kolorowa 2
  • Kino Letnie. Benedykt Piskorski Jastrzębia Góra, Zygmunta III 1
  • Amfiteatr: Bałtycka Agencja Artystyczna Bart Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Moniuszki 12, tel. (058) 555-84-20 odległość 60 km
  • Muzeum Regionalne – Zamek Krokowa , Zamkowa 1
  • Muzeum Latarnictwa Morskiego Rozewie, Wzorka 1
  • Wiejski Dom Kultury Łebcz, Bałtycka 14
  • Plaża piękna, piaszczysta. Na jej obrzeżach za pasmem wydm rozciąga się wiecznie zielony sosnowy las