Jurata noclegi nad morzem

Jurata jest to osada nadmorska w naszym kraju, w woj. pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Jastarnia. Kiedyś część miasta Jastarnia, mieściła się na Mierzei Helskiej, nad noclegi blisko Morza Bałtyckim. Kurort wypoczynkowy z letnim kąpieliskiem morskim.
W Juracie możemy wejść na dwie plaże jedną szerszą i chętniej wybieraną przez turystów położoną nad otwartym Jurata noclegi nad morzem i na tej plaży znajdziemy bary i żółte osłony dla plażowiczów, kształtem przypominające te, które były na plaży przed wojną. Na plaży tej będziemy na strzeżonym kąpielisku wystarczy dojść tam od ulicy Międzymorze. Druga plaża mieści się nad zatoka Pucką i jest ze względu na płytkie głębokość Zatoki Puckiej, bazą dla pasjonatów windsurfingu i kitesurfingu. Można tu również wypożyczyć niezbędne wyposażenie do sportów wodnych. Pomiędzy Juratą i Jastarnią jest tam zejście nr 55 znajdziemy odcinek noclegi blisko plaży udostępniony dla przyjezdnych ze zwierzakami.
Drewniana konstrukcja jaką jest molo w Juracie ciągnie się przez 320 metrów długości i jest dalszą częścią deptaku od ulicy Międzymorze.
Molo znajdziemy od strony zatoki Puckiej. Postawione zostało w okresie lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku.
Na jego 1/3 części długości znajduje się poprzeczna część i jest ona długa na 45 metrów. Można z niej obserwować atrakcje zatoki i Juraty. Jest najbardziej uczęszczanym miejscem spacerów przyjezdnych.
Pasjonatom lubiącym aktywny spędzanie czasu w Juracie polecić można wyjątkową ścieżkę przyrodniczą.
Prowadzi ona przez wały wydmowe, które są położone poprzecznie do osi Półwyspu oraz przez podłużne zagłębienia między wydmowe. ścieżka ciągnie się na około 300 metrów.
Na dystansie ścieżki wyznaczono i opisano dwa miejsca. Część ścieżki można przejechać rowerem, ale należy pamiętać że część tylko piechotę.
Pierwszy przystanek to las dębowo brzozowy. W mieście, oprócz drzew brzozy i dębu występuje również sosna zwyczajna. W runie leśnym najwięcej jest orlicy pospolitej jest to pokaźna paproć sięgająca ponad dwóch metrów wysokości.
Kolejny przystanek to niezbyt szeroki pas plaży niedaleko zatoki Puckiej jest środowiskiem zmieraczka zatokowego. Jest to przedstawiciel obunogów, który żywi się resztkami roślin wyrzuconymi przez Bałtyk, a jego rola jest czyszczenie plaż.