Imprezy Domu Ludowego w Bukowinie Tatrzańskiej

Przed nami długi weekend czerwcowy. Zaczynamy już w środę 18 czerwca Rajdem Dzieci i Młodzieży „Powitanie Lata”. Na mecie przy Domu Ludowym, po pełnej atrakcji wędrówce z Białki Tatrzańskiej do Bukowiny Tatrzańskiej, uczestników będzie czekało wiele niespodzianek. Sportowa rywalizacja i zabawa połączy tego dnia uczniów ze szkół z terenu gminy Bukowina Tatrzańska i nie tylko!Bukowina Tatrzańska noclegi
W piątkowy wieczór scena Domu Ludowego będzie należała do aktorów Amatorskiego Zespołu Teatralnego im. Józefa Pitoraka. O godz. 20.00 przedstawią komedię „Skąpiec”. Sztuka ta zabierze widzów w świat góralskich damsko-męskich przekomarzań i rodzinnych rozterek.Na spotkanie z góralskim folklorem zapraszamy w sobotę o godz. 18.00. Jeżeli tylko nie będzie padać na scenie przed Domem Ludowym (w razie niepogody wewnątrz budynku) będzie rozbrzmiewać muzyka i śpiew dziecięcych zespołów regionalnych „Orlynta” i „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej.

Przed nami również XXX Jubileuszowy Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych.

Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej organizowany pod patronatem Towarzystwa Kultury Teatralnej jest spotkaniem najlepszych wiejskich teatrów z woj. małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i opolskiego. Zespoły oceniane są w kategorii teatrów dramatycznych i obrzędowych. Najlepsze zespoły rekomendowane są na Centralne Spotkania Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie. Celem spotkania jest przede wszystkim popularyzacja dorobku teatrów wiejskich poprzez umożliwienie prezentacji przedstawień poza lokalnym środowiskiem, doskonalenie zespołów i instruktorów poprzez konfrontacje dokonań oraz pomoc metodyczną, a także inspirowanie zespołów do sięgania po nowe formy wypowiedzi teatralnej.