Gdańsk noclegi nad morzem

Gdańsk noclegi jest bez wątpienia urokliwym miastem. Będąc nad morzem z pewnością powinniśmy odwiedzić Trójmiasto, a w szczególności Gdańsk noclegi nad morzem. Gdańsk noclegi centrum czaruje odnowionymi kamieniczkami oraz interesującymi muzeami, nie wspominając już o krajobrazie i możliwości powdychania odrobiny jodu. W centrum miasta znajdziemy hotele, apartamenty, pensjonaty, pokoje do wynajęcia, wille.

Atrakcje w Gdańsku

Długi Targ to znany plac w samym centrum Gdańska, pełni funkcję rynku, na którym można zaobserwować ze sporo się dzieje. Jest dalszą częścią ulicy Długiej. W XIII wieku był to trakt kupiecki. Ulica była miejscem zamieszkania przez najbardziej bogatych i wpływowych mieszkańców miasta czyli kupców, patrycjuszy i ludzi na wysokich stanowiskach. Częste parady, jakie się miały tam miejsce spowodowały nazwanie jej Drogę Królewską. Na Długim Targu na początku znajdziemy najbardziej popularny symbol miasta czyli Fontannę Neptuna.

Przechadzając się po nim warto zwrócić uwagę na dużą ilość ciekawych kamienic takich jak kamienica pod numerem 12, której fasadę domu zdobią portrety znanych artystów: Kochanowskiego, Szekspira, Bramantego, Dantego, Rafaela i Donatella. Inne ciekawe obiekty o numerach 33 i 34, które złączone są ze sobą tworzą dziś Dom Holenderski. Budynek którym jest kamienica o numerze 38, w której na początku XX wieku znajdował się pierwszy w Gdańsk tanie noclegi bank będący własnością żydowską. W obiekcie jakim jest kamienica przy numerze 44 mieści się Dwór Artusa, w którym dawniej spotykali się kupcy, później mieściła się giełda, a dziś mieści się oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańsk noclegi blisko centrum. Od strony Motławy Długi Targ kończy Brama Zielona jest to ciekawy budynek, który miał być nie tylko bramą, ale również królewskim pałacem.

Żuraw w Gdańsku mieszczący się przy ulicy Szerokiej 67/68 Żuraw to najbardziej rozpoznawalna budowla w mieście stanowiąca symbol Gdańska. Był to największy dźwig portowy w średniowiecznej Europie, odbywał się tam przeładunek towarów oraz stawianie masztów, a do tego był bramą miejską. Utworzony nad Motławą Żuraw stanowi oddział Narodowego Muzeum Morskiego. Gdańsk jest miastem mieszczącym się nad Morzem Bałtyckim, konkretnie nad Zatoką Gdańską, przy ujściu Motławy do Wisły. Ze względu na swoje położenie Gdańsk już od początków swojego istnienia rozrastał się intensywne. Wpisywał się do grupy miast hanzeatyckich, które brały udział w handlu morskim. Dziś również jest ważnym centrum naukowym, kulturalnym oraz punktem handlowym. Wraz z Gdynią i Sopotem łączy się w aglomeracje zwaną Trójmiastem liczącą łącznie prawie 800 tysięcy mieszkańców. Gdańsk – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce w województwie pomorskim, położone nad Morzem Bałtyckim u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego.