Dymarki Świętokrzyskie w Nowej Słupi

Bajm, Kabaret Skeczów Męczących i inne, Skaner i Mixdance z hitami disco polo i wiele innych atrakcji na Dymarkach Świętokrzyskich w Nowej Słupi. Świętokrzyskie noclegi zaprasza.

Impreza z niemal półwiekową tradycją odbędzie się już w dniach 15 -17 sierpnia. To 48 edycja wydarzenia, którego główną atrakcją jest pokaz wytopu żelaza w piecach ziemnych metodą sprzed 2000 lat. W tym roku będą także ciekawe wydarzenia artystyczne. Gwiazdami będą zespół Bajm i Kabaret Skeczów Męczących.

W tym roku po raz pierwszy Dymarki Świętokrzyskie odbywać się będą przez trzy dni. W trakcie imprezy turyści oprócz unikatowego pokazu wytopu żelaza mogą nie tylko obejrzeć warsztaty rzemiosł antycznych, pokazy rękodzieła ludowego (kowali, garncarzy, rzeźbiarzy) i realia życia ludzi w II w n.e., ale i w nich uczestniczyć. Uzupełnieniem prezentacji antycznych rzemiosł będzie rozbudowany program artystyczny na dużej scenie „Pod Lasem”. Każdy dzień Dymarek będzie różny tematycznie.

Piątek – rozpoczynający festyn w Nowej Słupi – będzie posiadał formę Nowosłupskiego Wieczoru Kabaretowego, w którym wystąpią między innymi Kabaret Czwarta Fala, Kabaret Weźrzesz, a gwiazdą wieczoru będzie Kielecki Kabaret Skeczów Męczących.

Sobota upłynie przy dźwiękach muzyki rockowej i popowej. Wieczorem tego dnia na scenie „Pod Lasem” wystąpi gwiazda tegorocznych Dymarek zespół Bajm, wraz z Beatą Kozidrak.

Niedziela to spotkanie z muzyką biesiadną i Gala Disco Polo. Na scenie będzie można zobaczyć wiele zespołów tej branży muzyki rozrywkowej, wystąpi między innymi Mixdance, Skaner. Oprócz tego można będzie zapoznać się z prezentacją folkloru świętokrzyskiego, wziąć udział w warsztatach rzeźbiarskich czy podpatrzeć przy pracy twórców ludowych.

Dymarki Świętokrzyskie to wielkie regionalne święto o charakterze międzynarodowym. To gwarancja udanego wypoczynku dla wszystkich gości odwiedzających w tych dniach Góry Świętokrzyskie i możliwość aktywnego uczestnictwa w miejscowej spuściźnie archeologicznej, ludowej i regionalnej o znaczeniu europejskim.


Możliwość komentowania jest wyłączona.