Dom Gościnny Mazury

42 Gubity
14-300 Morąg

Pensjonat agroturystyczny Dom Gościnny Mazury położony jest na przepięknym terenie rezerwatu krajobrazowego i faunistycznego nad brzegiem czystego Jeziora Morąg. Ośrodek posiada prywatny dostęp do własnego pomostu.

Nasz pensjonat polecamy w szczególności rodzicom z małymi dziećmi – na spokojny wypoczynek z atrakcjami,  firmom – na organizację wczasów pracowniczych, seminariów i szkoleń; grupom towarzyskim – na uroczystości  i zabawy we własnym gronie, turystom poszukującym wygodnej bazy wypadowej na Mazury, wędkarzom – o każdej porze roku oraz wszystkim miłośnikom mazurskich klimatów.

W jego skład wchodzi 11 pokoi: przestronny salon 65m2, 7 pokoi gościnnych (każdy wyposażony w łazienkę) oraz 3 pokoje w przyziemiu.

Budynek otoczony jest rozległym tarasem oraz indywidualnymi balkonami z widokiem na uroczą okolicę.

Wnętrza wykonano z estetycznych materiałów. Na podłogach gresy i granity. W 9 łazienkach różnorodna kolorystycznie terakota oraz gustowna armatura. Kuchnia urządzona w systemie stałej zabudowy.

Charakterystycznym elementem pensjonatu jest kryta blachą miedzianą baszta, w której znajduje się elegancki apartament.

Posesja jest zawsze zadbana. Teren działki wyłożono kostką rustykalną. W części ogrodowej oczko wodne oraz liczne nasadzenia roślinności ozdobnej. Zejście do jeziora zostało utwardzone kostką brukową.

Naszym gościom oferujemy:

  • ekskluzywne pokoje i łazienki
  • dostęp do jeziora, prywatny pomost
  • wędkowanie, grzybobranie, ścieżki rowerowe
  • w promieniu 5 km ośrodek Kretowiny z restauracjami
W pobliskich miastach Morągu i Ostródzie znajdują się obiekty użyteczności publicznej: szpitale, ośrodki zdrowia, policja, sklepy różnych sieci, banki a także atrakcje turystyczne: muzea, zabytki, pomniki przyrody, ośrodki sportów wodnych gdzie można uprawiać np. żeglarstwo, kajakarstwo, nurkowanie. W okolicach znajdują się także ośrodki jazdy konnej.
Wyspa Lipowa na jeziorze
Polecamy także szlaki rowerowe o długości od 24,5 km do 40,3 km.
Kanał ostródzko Elbląski – warto skorzystać z wycieczkowych rejsów statkiem po unikalnym Kanale Elbląskim oraz Pojezierzu Iławskim.
Główną atrakcją jest jedyny na świecie funkcjonujący system pochylni. Poszczególne pochylnie wykorzystując napęd wodny przemieszczają statki po lądzie w górę i w dół.
Statki na 5 kolejnych pochylniach na długości około 10 km pokonują prawie 100m różnice poziomów, „płynąc” w tym czasie po lądzie.