Bukowiec

Bukowiec to wieś rolniczo-letniskowa w województwie podkarpackim, leżąca w dolinie potoku Bukowsiczańskiego, oddalona o 3 km od Wołkowyi i 10 km od Polańczyka. W sezonie letnim cieszy się dużą popularnością wśród wczasowiczów.

Bukowiec posiada dobrą bazę wypoczynkową z kilkoma gospodarstwami agroturystycznymi, pokojami i domkami do wynajęcia oraz ośrodkami wypoczynkowymi. Zimą warto wybrać się na narty do oświetlonego, talerzykowego wyciągu narciarskiego.

Miejscowość warto odwiedzić ze względu na występującą tu przyrodę. Polecamy malowniczy odcinek rzeki Solinki z kamienistym dnem, szczyt Patroli (894 m), z którego można podziwaić całe Bieszczady Wysokie, a także otoczenie Jeziora Solińskiego. To zdecydowanie jeden z najlepszych punktów widokowych w Bieszczadach. Równie urokliwy punkt widokowy odnajdziemy na szlaku zielonym między Terką a Wołkowyją.

Przez wieś przechodzą dwa szlaki turystyczne. Jest to wspomniany już zielony szlak górski dla pieszych rozpoczynający się w Zagórzu, przechodzący przez kilka szczytów górskich, a kończący się w Połoninie Skibowej. Wiedzie odtąd szlak czarny do Przełęczy Orłowicza. Dalej z Bukowca dojdziemy do Korbani, widokowego szczytu Patroli.

noclegi Bukowiec, Bieszczady noclegi z wyżywieniem, Bukowiec domki letniskowe

Możliwość komentowania jest wyłączona.