Wypoczynek w Bieszczadach

Bieszczady położone są w południowo – wschodniej części Polski i rozciągają się od Przełęczy Łupkowskiej (664 m) na zachodzie po Przełęcz Użocką (853 m) na wschodzie.

(Jako ciekawostkę należy dodać, iż szczyt Opołonek leży w niedalekiej odległości od Przełęczy Użockiej, jest najdalej wysuniętym miejscem w Polsce na południe.)

Bieszczady leżą w potężnym łuku Karpat, rozcišgniętym równoleżnikowo (z nachyleniem południowo – wschodnim) na przestrzeni ponad 3100 kilometrów od Beskidu Śląskiego (najbardziej na zachód) po dolinę Dunaju (na południowy – wschód).

Większa część południowej granicy Polski oparta jest właśnie na zachodniej części łuku Karpat.

Bieszczady jako całe pasmo górskie dzielą się na trzy „części”: Zachodnie, rozciągające się od Przełęczy Łupkowskiej po Przełęcz Użocką. Jest to jedyna część Bieszczadów położona w granicach Polski, a najwyższym jej szczytem jest jak wiadomo jest Tarnica (1346 m). Środkowe rozciągnięte łukiem od Przełęczy Użockiej po Przełęcz Tucholską. Najwyższy szczyt to Pikuj (1405 m) i jak również wiadomo teren ten leży na terytorium Ukrainy.Wschodnie ciągnące się od Przełęczy Tucholskiej na południowy – wschód.Najwyższy szczyt: Czarna Rzepa (1228 m). Nie muszę chyba dodawać, że również należą do Ukrainy.

Kościelisko noclegi, Karsnobród tanie noclegi, Giżycko noclegi nad jeziorem Niegocin, Mikołajki noclegi, noclegi Bukowina

Możliwość komentowania jest wyłączona.